Вогнищевою алопецією (або ж облисінням) страждають чоловіки та жінки будь-якого віку. Як наслідок, часто виникають серйозні соціальні та психологічні проблеми. Щодня, волосся на голові, виростає майже на 0,35 мм (якщо підрахувати - це 15-16 см в рік). Майже 100 волосин випадає за день.
Алопеції поділяють на:
Більшість вчених вважають, що алопеція являє собою аутоімунне захворювання, що означає - через незрозумілу, і досі не вивчену, причину імунна система починає діяти так, ніби волосяні фолікули є чужорідними і небезпечними для неї структурами, ворогом, якого треба знищити, тому атакує їх.
Клітинами, які використовує імунна система є, в основному, Т-лімфоцити. Ці клітини в нормальних умовах виконують роль захисників організму від чужорідних елементів (тобто…бактерій, вірусів, ракових клітин, тощо...) та починають атакувати волосся, не сприймаючи його, як частинку свого власного організму. Така реакція імунної системи, спочатку, сприяє переходу волосяних фолікулів з активного в сплячий стан, що є початком процесу випадіння волосся. Ріст волосся відновлюється після припинення аномальної і агресивної реакції імунітету.
Другою ведучою причиною даного захворювання – є андрогенізація, тобто надмірне вироблення чоловічих статевих гормонів в організмі. В 1940 році американський лікар - Джеймс Гамільтон зробив вперше науковий висновок щодо спадкової схильності.
Підвищений рівень статевих гормонів (особливо дегідротестостерону), є причиною андрогенної алопеції. Надмірна кількість дегідротестостерону, або висока його активність, сприяє утворенню з тестостерону, ферменту 5-альфа-редуктази, що таким чином, призводить до поступового зниження активності волосяних фолікулів від
циклу до циклу, результатом чого є витончення та випадіння волосся.
Дуже часто андрогенізація є причиною випадіння волосся у чоловіків, коли втрата волосся маніфестує спершу у вигляді поглиблення лінії росту волосся в лобно-тім’яних ділянках з подальшим утворенням залисин на верхній частині голови.
У жінок, навпаки, - андрогенна алопеція проявляється у вигляді дифузного порідіння волосся.
Крім вищеперечисленого, в якості можливої причини алопеції, розглядають наявність хронічної інфекції, яка нічим себе не проявляє (захворювання зубів, порожнини носа, носоглотки, мигдаликів, яєчників та ін.), дисфункції деяких ендокринних залоз (наприклад: щитовидної залози чи яєчників), стреси або депресії.
В деяких випадках, алопеція виникає вторинно, як наслідок захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія); шкірних захворювань (червоного плоского лишаю, сифілісу).
На сьогоднішній день немає жодного протоколу лікування вогнищевої алопеції, який би мав ступінь доказовості. При цьому існують методичні рекомендації щодо лікування вогнищевої алопеції від Британської, Японської асоціацій дерматологів та ін.
До методів лікування вогнищевої алопеції відносять:
Доповненням до основної терапії відносяться також естетичні методи корекції(парик), антидепресанти, метаболічна терапія, психотерапія, гіпнотерапія, групи підтримки.
Запрошуємо Вас ознайомитись з супровідними послугами, що надаються в нашому центрі
Трихоскопія – це неінвазивний метод дослідження волосся і шкіри волосистої частини голови з використанням дерматоскопа. Трихоскопія є важливим методом дослідження, яка дозволяє проводити диференційну діагностику при різних видах алопецій.
Фототерапія або світлолікування – сучасний ефективний метод лікування псоріазу, атопічного дерматиту, вітліго, червоного плоского лишаю та інших шкірних захворювань.
Eczema (від.грец. еczeo – закипати) - це хронічне рецидивне захворювання шкіри, яке виникає внаслідок полівалентної сенсибілізації організму і проявляється запаленням в поверхневих шарах шкіри з виникненням різноманітної висипки та інтенсивного свербежу.
Відгуки від наших клієнтів допомагають нам ставати кращими та оперативно реагувати на Ваші побажання.