Лікування алопеції

Лікування алопеції
Лікування алопеції

 У нормі процес випадіння волосся є непомітним для людського ока, оскільки волосяні фолікули, незалежно один від одного, проходять через 3 етапи розвитку

 

 

Вогнищевою алопецією (або ж облисінням) страждають чоловіки та жінки будь-якого віку. Як наслідок, часто виникають серйозні соціальні та психологічні проблеми. Щодня, волосся на голові, виростає майже на 0,35 мм (якщо підрахувати - це 15-16 см в рік). Майже 100 волосин випадає за день. 

Алопеції поділяють на:

  • Рубцеві (первинні та вторинні алопеції);
  • Нерубцеві (андрогенетичні, вогнищеві, дифузні).

Причини та лікування випадіння волосся в Івано-Франківську 

Більшість вчених вважають, що алопеція являє собою аутоімунне захворювання, що означає - через незрозумілу, і досі не вивчену, причину імунна система починає діяти так, ніби волосяні фолікули є чужорідними і небезпечними для неї структурами, ворогом, якого треба знищити, тому атакує їх.

Клітинами, які використовує імунна система є, в основному, Т-лімфоцити. Ці клітини в нормальних умовах виконують роль захисників організму від чужорідних елементів (тобто…бактерій, вірусів, ракових клітин, тощо...) та починають атакувати волосся, не сприймаючи його, як частинку свого власного організму. Така реакція імунної системи, спочатку, сприяє переходу волосяних фолікулів з активного в сплячий стан, що є початком  процесу випадіння волосся. Ріст волосся відновлюється після припинення аномальної і агресивної реакції імунітету.

Другою ведучою причиною даного захворювання – є андрогенізація, тобто надмірне вироблення чоловічих статевих гормонів в організмі. В 1940 році американський лікар - Джеймс Гамільтон зробив вперше науковий висновок щодо спадкової схильності.

Підвищений рівень статевих гормонів (особливо дегідротестостерону), є причиною андрогенної алопеції. Надмірна кількість дегідротестостерону, або висока його активність, сприяє утворенню з тестостерону, ферменту 5-альфа-редуктази, що таким чином, призводить до поступового зниження активності волосяних фолікулів від
циклу до циклу, результатом чого є витончення та випадіння волосся.

Дуже часто  андрогенізація є причиною випадіння волосся у чоловіків, коли втрата волосся маніфестує спершу у вигляді поглиблення лінії росту волосся в лобно-тім’яних ділянках з подальшим утворенням залисин на верхній частині голови.

У жінок, навпаки, - андрогенна алопеція проявляється у вигляді дифузного порідіння волосся.
Крім вищеперечисленого, в якості можливої причини алопеції, розглядають наявність хронічної інфекції, яка нічим себе не проявляє (захворювання зубів, порожнини носа, носоглотки, мигдаликів, яєчників та ін.), дисфункції деяких ендокринних залоз (наприклад: щитовидної залози чи яєчників), стреси або депресії.

В деяких випадках, алопеція виникає вторинно, як наслідок захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія); шкірних захворювань (червоного плоского лишаю, сифілісу).
На сьогоднішній день немає жодного протоколу лікування вогнищевої алопеції, який би мав ступінь доказовості. При цьому існують методичні рекомендації щодо лікування вогнищевої алопеції від Британської, Японської асоціацій дерматологів та ін.

Методи лікування алопеції в Івано-Франківську в центрі Івадерм

До методів лікування вогнищевої алопеції відносять:

  • Глюкокортикостероїди  (внутрішньо-вогнищеве введення, оральні кортикостероїди та пульс-терапія);
  • Топічна імунотерапія;
  • Фототерапія (narrow-band UVB, фотодинамічна терапія);
  • Імуносупресивна терапія;
  • JAK-інгібітори;
  • Комбінова терапія.

Доповненням до основної терапії відносяться також естетичні методи корекції(парик), антидепресанти, метаболічна терапія, психотерапія, гіпнотерапія, групи підтримки. 

Відгуки про нас

Відгуки від наших клієнтів допомагають нам ставати кращими та оперативно реагувати на Ваші побажання.

Спеціалісти Центру дерматології та косметології "Івадерм"

Цідило Іванна Григорівна
дерматовенеролог, дерматоскопіст, трихолог, косметолог

Лікар-дерматовенеролог вищої категорії, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, доцент, член Європейської асоціації дерматовенерологів (УАЛДВК * UADVC)

Детальніше
Пупенко Мар’яна Богданівна
дерматовенеролог, косметолог

Спеціаліст по б’ютифікації обличчя, а саме – контурній пластиці, мезотерапії, тредліфтингу (мезонитки), інтимному філлінгу. 

Детальніше
Луцик Іванна Володимирівна
трихолог, дерматовенеролог, дерматоскопіст, косметолог

Кваліфікований спеціаліст в естетичній косметології, член української асоціації дерматологів.

 

Детальніше
Чеховська Валентина Богданівна
дерматовенеролог, косметолог, дерматоскопіст, трихолог, ін'єкціоніст

Кваліфікований спеціаліст в естетичній та ін'єкційній косметології, спеціаліст з лазерних та апаратних методик

Детальніше
Данчук Уляна Іванівна
дерматовенеролог, косметолог

Володіє сучасними методиками ін’єкцій краси: контурної пластики, біоревіталізації, редермалізації, мезотерапії, ботулінотерапії, лазерної та апаратної косметології.

Детальніше
Никифорук Марина Михайлівна
дерматовенеролог, трихолог, косметолог, дерматоскопіст

Спеціаліст з понад 15-річним досвідом роботи в галузі дерматології, в тому числі дитячої дерматології, трихології, ін’єкційної та апаратної косметології . Косметолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії. 

Детальніше