Лікування вітіліго

Захворювання вітіліго приносить безліч естетичних та психологічних комплексів людині, що живе в сучасному світі. Воно належить до набутих первинних дисхромій шкіри (розлад пігментації нігтів та шкіри).

Вітіліго – це захворювання шкіри, яке недостатньо вивчене на даний момент. В третині випадків воно передається по спадковості. Лейкодерма (тобто вітіліго) не є характерним захворюванням для певної раси. В середньому його поширеність складає 1 % населення планети.

Основними причинами виникнення вітіліго вважають:

  • нейроендокринні захворювання (наприклад, дисфункція щитовидної залози, наднирників, гіпофіза);
  • психологічна травма;
  • порушення вегетативної нервової системи (меланхолічна депресія, мідріаз, тахікардія, артеріальна гіпертензія);
  • аутоімунні процеси;
  • обтяжений сімейний анамнез; 
  • ферментативна недостатність тирозинази (ферменту, який відповідає за окислення тирозинів і синтез пігменту шкіри – меланіну).

Вітіліго являє собою дерматоз, що викликаний дисфункцією процесів пігментації в шкірі і протікає з утворенням депігментованих (безколірних) плям. Елементи вітіліго бувають різної форми та величини, окреслені зоною гіперпігментації, яка плавно переходить в звичайний колір шкіри. Волосся в місці таких висипань часто знебарвлюється, послаблюється пото- і саловиділення.

У задавнених вогнищах хвороби при гістології меланоцити відсутні,однак в свіжих вогнищах візуалізується незначна їх кількість, проте з явними ознаками деструкції.

Спираючись на характер локалізації та поширеність даного захворювання, виділяють такі форми вітіліго:

  • вогнищева – захворювання поширюється окремими вогнищами, найчастіше на руках та ліктях; 
  • генералізована – білі плями формуються на різних ділянках тіла;
  • універсальна – депігментація охоплю всі шкірні покриви, у тому числі і слизові. 

Якщо Ви підозрюєте у себе дане захворювання, терміново зверніться на консультацію лікаря-дерматовенеролога! В Івано-Франківську Вам допоможуть фахівці нашого Центру дерматології та косметології «Івадерм». 

Назва послуги Ціна, грн.
Консультація лікаря-дерматовенеролога, кандидата медичних наук:
Первинна 400
Повторна 300
Консультація лікаря-дерматовенеролога:
Первинна 350
Повторна 300
Виклик дерматолога на дім
Візит дерматолога додому 550

Діагностика зазвичай не становить надто великих труднощів. Для постановки діагнозу вітіліго слід диференціювати з різнокольоровим лишаєм – істинною, хімічною, постзапальною лейкодермою.

Виходячи із статистичних даних, для людей, у яких було виявлене вітіліго, прогноз на майбутнє такий, що доведеться постійно знаходитися під наглядом дерматолога та виживати заходи проти поширення наслідків хвороби. Проте в світі все ж існують люди, які позбулися даного захворювання повністю і назавжди.

Лікування вітіліго в центрі «Івадерм»

Основним методом лікування вітіліго в нашій дерматології в Івано-Франківську є PUVA-терапія, що ґрунтується на опроміненні уражених ділянок шкіри ультрафіолетом певної інтенсивності і довжини хвиль. При правильному підході до лікування, через декілька сеансів відбувається відновлення пігментації на уражених ділянках шкіри.

Не менш важливим та ефективним методом є вітамінотерапія, макро та мікроелементна терапія, дієтотерапія, фітотерапія, глюкокортикостероїдна терапія (аплікація топічними середниками, обколювання вогнищ та прийом всередину).

Нагадуємо, що самолікування шкідливе для Вашого здоров’я. Головне – не зволікати з відвідуванням дерматолога, щоб вчасно запобігти розповсюдженню процесу.

Ваше здоров’я – наш успіх! Звертайтеся до кваліфікованих дерматологів центру «Івадерм»!

Інші послуги дерматології

Запрошуємо Вас ознайомитись з супровідними послугами, що надаються в нашому центрі

Відгуки про нас

Відгуки від наших клієнтів допомагають нам ставати кращими та оперативно реагувати на Ваші побажання.

Спеціалісти Центру дерматології та косметології "Івадерм"