Лікування вітіліго

Лікування вітіліго
Лікування вітіліго

Вітіліго – це захворювання шкіри, яке недостатньо вивчене на даний момент. В третині випадків воно передається по спадковості. Лейкодерма (тобто вітіліго) не є характерним захворюванням для певної раси, в середньому, його поширеність складає 1 % населення планети.

Захворювання вітіліго приносить безліч естетичних та психологічних комплексів людині, що живе в сучасному світі та  відноситься до набутих первинних дисхромій шкіри (розлад пігментації нігтів та шкіри).

Основними причинами виникнення вітіліго вважають:

  • нейроендокринні захворювання (наприклад: дисфункція щитовидної залози, наднирників,гіпофіза);
  • психологічна травма;
  • порушення вегетативної нервової системи (меланхолічна депресія, мідріаз, тахікардія, артеріальна гіпертензія);
  • аутоімунні процеси;
  • обтяжений сімейний анамнез; 
  • ферментативна недостатність тирозинази (ферменту, який відповідає за окислення тирозинів і синтез пігменту шкіри – меланіну).

Вітіліго являє собою дерматоз, який викликаний дисфункцією процесів пігментації в шкірі, з утворенням де пігментованих (безколірних) плям. Елементи вітіліго бувають різної форми та величини, окреслені зоною гіперпігментації, яка плавно переходить в звичайний колір шкіри. Волосся в місці таких висипань часто знебарвлюється, послаблюється пото- і саловиділення. У задавнених вогнищах, меланоцити відсутні при гістології,однак в свіжих вогнищах – візуалізується незначна їх кількість, проте з явними ознаками деструкції. Виділяють такі форми вітіліго: вогнищеву, генералізовану та універсальну, що характеризують локалізацію та поширеність даного захворювання.


Діагностика зазвичай не становить надто великих труднощів. Для постановки діагнозу вітіліго слід диференціювати з різнокольоровим лишаєм; істинною, хімічною, постзапальною лейкодермою. В загальному, виходячи із статистичних даних, прогноз на майбутнє, при вітіліго, не можна назвати повністю сприятливим, але існують люди, які позбулися даного захворювання повністю і назавжди.

Основними методами лікування вітіліго в нашій дерматології в Івано-Франківську  є PUVA терапія, що ґрунтується на опроміненні уражених ділянок шкіри ультрафіолетом певної інтенсивності і довжини хвиль. При правильному підході до лікування, через декілька сеансів відбувається відновлення пігментації на уражених ділянках шкіри. Також не менш важливою та ефективною є вітамінотерапія, макро та мікроелементна терапія, дієтотерапія, фітотерапія, глюкокортикостероїдна терапія (аплікація топічними середниками, обколювання вогнищ та прийом всередину).

Нагадуємо, що самолікування шкідливе для Вашого здоров’я. Головне - не зволікати з відвідуванням дерматолога, щоб вчасно запобігти розповсюдженню процесу.

Ваше здоров’я – наш успіх!


 

Відгуки про нас

Відгуки від наших клієнтів допомагають нам ставати кращими та оперативно реагувати на Ваші побажання.

Спеціалісти Центру дерматології та косметології "Івадерм"

Цідило Іванна Григорівна
дерматовенеролог, дерматоскопіст, трихолог, косметолог

Лікар-дерматовенеролог вищої категорії, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, доцент, член Європейської асоціації дерматовенерологів (УАЛДВК * UADVC)

Детальніше
Луцик Іванна Володимирівна
трихолог, дерматовенеролог, дерматоскопіст, косметолог

Кваліфікований спеціаліст в естетичній косметології, член української асоціації дерматологів.

 

Детальніше
Чеховська Валентина Богданівна
дерматовенеролог, косметолог, дерматоскопіст, трихолог, ін'єкціоніст

Кваліфікований спеціаліст в естетичній та ін'єкційній косметології, спеціаліст з лазерних та апаратних методик

Детальніше
Данчук Уляна Іванівна
дерматовенеролог, косметолог

Володіє сучасними методиками ін’єкцій краси: контурної пластики, біоревіталізації, редермалізації, мезотерапії, ботулінотерапії, лазерної та апаратної косметології.

Детальніше
Никифорук Марина Михайлівна
дерматовенеролог, трихолог, косметолог, дерматоскопіст

Спеціаліст з понад 15-річним досвідом роботи в галузі дерматології, в тому числі дитячої дерматології, трихології, ін’єкційної та апаратної косметології . Косметолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії. 

Детальніше