Лікування рубців

Лікування рубців
Лікування рубців

Рубці на шкірі – продукт регенерації, який появляється на шкірі в місці пошкодження епідермісу, дерми і / або гіподерми. Рубці можуть бути також результатом перенесених захворювань шкіри, або наслідком травм, опіків, хірургічних втручань.

Рубці можуть бути результатом перенесених захворювань шкіри (вітряна віспа, вугрі, піодермія,туберкульоз шкіри і інші дерматози) або наслідком травм, опіків, хірургічних втручань.

Рубці можуть бути і ледь замітними, і великими, грубими, які здатні порушувати будову і функцію пошкодженої ділянки шкіри. Характер рубців залежить від багатьох причин, основні з них – глибина і площа ураження, та повноцінність репараційних механізмів.

Класифікація рубців за різними ознаками

На даний час загальноприйнятої класифікації рубців немає, але можна поділити їх за певними специфічними характеристиками.

За походженням та гістологічною будовою:
 • нормо – і атрофічні;
 • гіпертрофічні;
 • келоїдні;
 • ембріональні.

 

За формою:
 • об’ємно-площинні;
 • контрактурні.

 

За локалізацією:
 • на відкритих ділянках тіла;
 • на закритих ділянках тіла.

 

За зміною чутливості:
 • з гіпестезією;
 • з гіперестезією; 
 • з норместезією; 
 • з дисестезією.

 

За кольором:
 • колір нормальної шкіри;
 • гіпо- і гіперпігментовані;
 • еритематозні;
 • строкаті та інші.

 

За шириною :
 • широкі;
 • вузькі.

 

Найбільше в практиці лікаря- дерматовенеролога зустрічаються келоїдні ,гіпертрофічні рубці, а також рубці після акне.

Гіпертрофічні рубці представляють собою щільні лінійні потовщення на місці попередніх травм. Келоїди – тверді фіброзні ущільнення, які розповсюджуються за межі попередньої травми у вигляді лапчастих розростань.

Методи лікування та видалення рубців в Івано-Франківську

Існує безліч методів, які можуть покращити естетичний вигляд келоїдів і гіпертрофічних рубців. В центрі «Івадерм» для лікування та видалення рубців в Івано-Франківську використовують наступні методи:

 • Тріамцинолону ацетонід – кортикостероїд, препарат вибору для лікування рубців. Випускається у формі суспензії. Вводиться безпосередньо в рубець. Виявляє високу ефективність при свіжих келоїдних шрамах. Залежно від розміру рубця може бути проведено кілька ін'єкцій з інтервалами 4 тижні до повного вирівнювання поверхні шкіри. Препарат також застосовується для профілактики рубцевого утворення після операції.
 • 5-фторурацил (5-ФУ) – антинеопластичний засіб для введення в рубці. Уповільнює проліферацію фібробластів. Ефективний при запалених гіпертрофічних рубцях і келоїдних рубцях, що формуються. Для найкращих результатів лікування рубців в Івано-Франківську може проводитися в поєднанні з тріамцинолону ацетонідом.
 • Силіконові пластини (силіконовий гель в листках) – самоклеючі пластини, що застосовуються при свіжих і застарілих шрамах. Завдяки компресійній пластиці силікон створює у сполучній тканині рубця оптимальні умови для запуску процесу його розсмоктування. Найбільше підходить для шрамів невеликих розмірів. При келоїдних і гіпертрофічних утвореннях потрібно більш тривале лікування.
 • Іміквімод – зовнішній засіб у вигляді крему, який зменшує вироблення інтерферону в місці нанесення, що зумовлює інтенсивний розпад колагену. Показує гарні результати в профілактиці утворення післяопераційних шрамів.;
 • Опромінення. Випромінювання самостійно застосовується в перші два тижні після видалення келоїду. Високі дози близькофокусної променевої терапії запобігають повторному утворенню рубців у 80-95% випадків. Метод показує хороші результати при поєднанні з хірургічним видаленням рубців для профілактики рецидивів. ;
 • Еліптична ексцизія – хірургічна техніка, що передбачає повне видалення рубця. Здійснюється із застосуванням діатермокоагулятора – апарата, що використовує для руйнування патологічних утворень електричний струм високої частоти і незначної напруги. Таке видалення рубців в Івано-Франківську використовується переважно при застарілих шрамах великих розмірів.

 

Ці методи дозволяють покращити вигляд рубців. Деякі із них сприяють зменшенню еритеми, інші з них - роблять їх плоскішими. Частіше всього, добрим першочерговим методом являється введення стероїдів всередину рубця. Не виключаємо і консервативне лікування рубців, яке ефективне в період формування рубця і при появі перших ознак надлишкової рубцевої тканини, особливо, на відкритих ділянках тіла.

Терапія допомагає та попереджує патологічне рубцювання, покращує властивості рубцевих тканин і включає комплекс медикаментозних (внутрішньо-м’язеве введення екстракту алое, плаценти ,скловидного тіла, муко- полісахаридів, а також введення лідази внутрішньо рубця), фізичних (магнітотерапія, електрофорез, іонофорез) і бальнеотерапевтичних (сірководень, грязелікування у вигляді аплікацій) впливів, направлених на зміну процесів формування рубців і їх розсмоктування.

Якісне лікування та видалення рубців в Івано-Франківську – чекаємо на консультацію

Відгуки про нас

Відгуки від наших клієнтів допомагають нам ставати кращими та оперативно реагувати на Ваші побажання.

Спеціалісти Центру дерматології та косметології "Івадерм"

Цідило Іванна Григорівна
дерматовенеролог, дерматоскопіст, трихолог, косметолог

Лікар-дерматовенеролог вищої категорії, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, доцент, член Європейської асоціації дерматовенерологів (УАЛДВК * UADVC)

Детальніше
Луцик Іванна Володимирівна
трихолог, дерматовенеролог, дерматоскопіст, косметолог

Кваліфікований спеціаліст в естетичній косметології, член української асоціації дерматологів.

 

Детальніше
Чеховська Валентина Богданівна
дерматовенеролог, косметолог, дерматоскопіст, трихолог, ін'єкціоніст

Кваліфікований спеціаліст в естетичній та ін'єкційній косметології, спеціаліст з лазерних та апаратних методик

Детальніше
Данчук Уляна Іванівна
дерматовенеролог, косметолог

Володіє сучасними методиками ін’єкцій краси: контурної пластики, біоревіталізації, редермалізації, мезотерапії, ботулінотерапії, лазерної та апаратної косметології.

Детальніше
Никифорук Марина Михайлівна
дерматовенеролог, трихолог, косметолог, дерматоскопіст

Спеціаліст з понад 15-річним досвідом роботи в галузі дерматології, в тому числі дитячої дерматології, трихології, ін’єкційної та апаратної косметології . Косметолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії. 

Детальніше